Jdi na obsah Jdi na menu
 


Západní Fronta

31. 3. 2007

Západní Fronta


Kniha Západní fronta vám dovolí i po 60 letech prožít rozhodující boje, které se odehrály na západě Evropy v posledním roce druhé světové války. Provede vás "příběhem" západní fronty, který začal v červnu 1944 a skončil bezpodmínečnou kapitulací nacistického Německa v květnu 1945. Postup spojeneckých vojsk s sebou přinesl řadu slavných bitev a událostí, včetně Dne D, bojů o Arnhem, bitvy o Ardeny, dobytí mostu u Remagenu, dobytí Hitlerova Orlího hnízda či šokujícího objevení koncentračních táborů.

V knize Západní fronta najdete faksimile 30 mimořádně vzácných dobových dokumentů, a to v originálním jazyce i v českém překladu, které jsou přímo vsunuty do jejích stránek. Publikace vám tedy umožní vzít si do rukou mapy, deníky, dopisy, přísně tajné dokumenty, brožurky, propagandistické letáky a plakáty, které byly dosud skryty v archivech nebo vystaveny v britském Královském válečném muzeu či jiných sbírkách po celém světě. Mnohé z dokumentů byly teprve nedávno objeveny a dosud nebyly publikovány. V publikaci najdete více než 200 pečlivě vybíraných fotografií a 20 plnobarevných bitevních map. Důležité okamžiky historie se vám jejím prostřednictvím téměř odehrají před očima.

Kniha vznikla ve spolupráci s britským Královským válečným muzeem. V tomto ojedinělém formátu vyšla v originálním nakladatelství Carlton také kniha D-Day Experience, jíž se v západní Evropě prodalo již přes 150 000 ks.

Autor knihy, Julian Thompson, je předním vojenským historikem, hostujícím profesorem válečných věd na londýnském King´s College a slavným veteránem války o Falklandy. Napsal celou řadu úspěšných knih, například The Imperial War Museum Book of War in Burma 1942-1945, The Royal Marines nebo The Imperial War Museum Book of War behind Enemy Lines.

Obsah:
Úvod
Rejstřík map
Den D
Bitva o Normandii
Operace Dragoon
Německé “zbraně odplaty” V
Ke hranicím Říše
Operace Market Garden: Výsadek
Operace MG: Vzhůru na Nijmegen
Obsazení ústí řeky Šeldy
Aachen a Hurtgenský les
Postup generála Pattona
Ardenská bitva: Útok
Ardenská bitva: Krize přichází
Ardenská bitva: Protiúder
Jaltská konference
Prolomení Siegfriedovy linie
Most u Remagenu
Operace Varsity a Plunder
Porúří se ocitá v obklíčení
Vzhůru na Francii
Bombardování Německa
Britové a Kanaďané postupují
Koncentrační tábory
Labe a Orlí hnízdo
Hitlerovy poslední dny
Postup k Baltu a do Dánska
Bezpodmínečná kapitulace
Den vítězstvíListování v knize:
Ukázka dobových materiálů z knihy:
Na této stránce se můžete podívat na ukázku z deníku spojeneckého pilota, který v knize naleznete kompletní a na náhled jednoho z posledních Hitlerových telegramů.
V knize najdte přesné kopie 30 mimořádně vzácných dobových dokumentů, a to v originálním jazyce i v českém překladu, které jsou přímo vsunuty do jejích stránek.
Ukázka deníku
spojeneckého pilota
Ukázka jednoho z
posledních Hitlerových
telegramů


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Západní Fronta

(Martin. M., 23. 7. 2008 16:34)

Ja tu knihu mam a je to naozaj super. Velmi som si ju prial ked som ju uvidel v nasom knihkupectve. Stala asi 1840sk a dostal som ju na moje 12 narodeniny. Je to naozaj super kniha a odporucam ju kazdemu. Najdete tu naozaj vela dobovych materialov a kebyze neviem ze su to faksimile tak si myslim ze su skutocne, pretoze naozaj tak vyzeraju. Najdete tu vela zaujimavych veci ako napriklad telegramy, listy,brozurky, denniky, zapisi, velke i male mapy jednotlivych operacii, ale najdete tu napriklad aj take veci ako karty s ktorimi hrala nemecka armada, plagat "Volkssturm" - Nemeckej domoobrany. A dokonca tu najdete aj holandske a nemecke bankovky a najdete tu aj testament samotneho Adolfa Hitlera. A nemusite sa bat zebyste nieco nevedeli prelozit, pretoze vzadu su preklady vsetkych dopisov, telegramov a pod. Tato kniha nie je sice lacna ale naozaj sa za nu oplati zaplatit! Pretoze takuto dobru literaturu najdete malokde. Naozaj ju odporucam.